Aktualności Katalog produktów Informacje techniczne O firmie Certyfikaty Zobacz też Kontakt
Powrót  

Terminy techniczne


1 Średnica szczotki.
W produkcji seryjnej większa średnica szczotki przynosi lepsze wyniki i wyższa wydajność. Duże średnice (do ca 450mm| są przeważnie używane tylko przy nie metalicznych materiałach składowych. W maszynach ręcznych Średnica szczotki, przy wszystkich materiałach składowych nie powinna przekraczać 180 mm.

2 Długość robocza.
Długość wolnego materiału składowego pomiędzy korpusem a końcówkami drutu). Krótka długość robocza daje sztywniejszą powierzchnię z tendencja do ciecia, przy większej długości roboczej powierzchnia, jest elastyczniejsza co przy nierównych powierzchniach pomaga uzyskać równomierny efekt obróbki.

3 Szerokość robocza.
Osadzone na wale obok siebie wielokrotne jak i pojedyncze szczotki mają większą szerokość roboczą przez co wymagają większej siły napędowej (patrz tabela na str.7).

4 Gęstość obsadowa.
Gęstość obsadowa jest zależna od ilości końcówek drutu na jednostkę powierzchni. Wysoka gęstość obsadowa daje leprze wyniki przy pracach wykończeniowych, oraz większą moc cięcia, która jest niezbędna np.; przy
Rzadsze obsadzenie daje wyższą elastyczność a pojedyncze druty dają tzn. efekt bicza.

5 + 6 Prędkość obwodowa i silą docisku.
Podane w katalogu prędkości na min. są to max bezpieczne prędkości. Przy większości prac szczotkarskich do osiągnięcia optymalnego efektu wystarczają już prędkości najniższe. Niższa prędkość i mniejsza siła docisku dają dłuższą żywotność i wymagają użycia niniejszej siły podczas pracy. To końcówki drutu powinny wykonywać całą pracę. Jeżeli wymagana jest większa prędkość i użycie większej siły. to w takim przypadku powinny zostać użyte agresywniejsze szczotki. Można to osiągnąć poprzez większą średnicę drutu, krótszą długość obsadowa, i w niektórych przypadkach przez użycie innego typu szczotki.
  OSBORN International - A unit of Jason Incorporated